Plechová střešní krytina – lehká a odolná

Výrazné snížení zatížení konstrukce budovy předurčuje použití plechové krytiny jak u novostaveb, tak i při rekonstrukcích.

Tradiční materiál s dlouhou historií

Plechové krytiny v průběhu času prokázaly oprávněnost svého používání, kvalitu a dlouhou životnost. Původně byly plechové krytiny používány ve vysokohorských oblastech, kde se vyskytuje velké množství sněhu. Sníh se na tomto typu krytin neudrží a nezatěžuje tím střešní konstrukci ani samotnou budovu. Průkopníky ve výrobě plechových skládaných krytin jsou skandinávské země, u nichž má výroba těchto střešních krytin mnohaletou tradici.

Výhody plechové krytiny

 • Je lehká a nezatěžuje krov a celkovou statiku stavby
 • Je pevná a odolná – používá se i v horských oblastech
 • Díky nízké hmotnosti je perfektní také na rekonstrukce starých budov
 • Přizpůsobí se různým tvarům střech
 • Montáž těchto krytin je snadná a rychlá
 • Dlouhá životnost – cca 50let

Druhy plechových krytin

Rovinný plech (falcovaná krytina) -  používaná zejména na garáže a různé menší hospodářské stavby, není však výjimkou její použití na novostavbách v kombinaci s materiály, které mají vyšší životnost.

Poplastovaná profilovaná krytina – je opatřena několikavrstvým nátěrovým povlakem na bázi plastické hmoty. Má dlouhou životnost a je velice odolná.

Plechy bez povrchové úpravy -  lehká profilovaná střešní krytina vyráběná z oboustranně pozinkovaného ocelového plechu, aluzinku, hliníku, titanzinku a mědi.

Krytina pro jakékoliv střechy

Lehká střešní plechová krytina je vhodná pro jakékoliv střechy - pro zastřešení obytných, občanských i průmyslových staveb. Doporučený minimální sklon střechy je alespoň 14°. Životnost těchto krytin se odvíjí od použité povrchové úpravy, kvality plechu a také místa, kde se plechová krytina nachází - pohybuje se cca od 40ti let.

Plechové krytiny jsou nabízeny v mnoha barevných odstínech a v různých tvarech, mimo jiné i ve vzhledu podobném klasické skládané krytině. Speciální laky použité na krytině zabrání poškození při tvarování.

 

 

Aktuálně (všechny články)

 • dub 18

  Údržba střechy před zimou

  Nemalá část majitelů domů podléhá mylnému dojmu, že nákupem střešní krytiny s 30letou zárukou se zbavuje veškeré odpovědnosti a starostí o vlastní střechu nad hlavou.

  Není tomu tak.

 • lis 09

  Nová střecha se slevou

  Při objednání zakázky do konce roku 2016 získáte slevu ve výši 20 % na práci i materiál.

  Střechy Luňáček