Pálená střešní taška - léty prověřená kvalita

Plánujete-li rekonstrukci střechy, je jarní období tím správným časem pro realizaci. Střecha je nejvíce namáhaná část stavby, která musí odolat rozmarům počasí, a proto musí být kvalitní a s dlouhou životností.

Pokud hledáte krytinu, která na vaší střeše vydrží skutečně dlouho, spolehněte se na pálenou střešní tašku. Výrobní technologie pravé pálené tašky je totiž prověřená staletími. Pálené tašky se vyrábějí z klasického přírodního a ekologického materiálu z keramické hlíny. Je známým faktem, že kvalitně provedená střecha z pravých pálených tašek vydrží klidně 100 let.

Výhodou pálených tašek je barevná stálost a dlouhá životnost

Materiál použitý při výrobě pálených střešních krytin zajišťuje jejich stálobarevnost, velkou odolnost vůči povětrnostním vlivům a jejich dlouhou životnost. Má také výborné tepelné a hlukové izolační vlastnosti.

Střešní tašky pak můžeme rozdělit dle povrchové úpravy:

 • přírodní (režná) pálená střešní krytina - je bez povrchové úpravy a její barevnost odpovídá pálené keramice
 • engobovaná pálená taška - před vypálením v peci se opatří tenkým povlakem z jílu s příměsemi přírodních oxidů kovů. Výsledkem je pololesklý vzhled
 • glazovaná pálená taška - povlak, který je nanesen na vysušenou pálenou tašku a následně se střešní pálená taška vypaluje. Výsledkem je vysoce lesklý povrch.

Zvládne i skutečně extrémní počasí

Většina typů pálených tašek má zámky (drážky, kterými do sebe tašky zapadají) ze všech čtyř stran tašky tak do sebe po celém obvodu zapadají. Tento systém dvojitých drážek zaručuje mimořádnou ochranu a bariéru proti vnikající vodě, vířivému sněhu i prachu. Poskytují dobrou ochranu podstřešní konstrukce proti působení vlhka.

K nevýhodám pak patří vyšší hmotnost, vyšší cena a nutnost většího sklonu než u jiných druhů střešní krytiny.

Ekologický a zdravotně nezávadný produkt

Při jejich výrobě se postupuje ekologicky - používají se čistě přírodní materiály (hlína, jíl, voda). Neobsahují žádné chemické přísady ani jiné škodliviny, které jinak ničí životní prostředí. Pálené tašky se dají snadno recyklovat.

Aktuálně (všechny články)

 • dub 18

  Údržba střechy před zimou

  Nemalá část majitelů domů podléhá mylnému dojmu, že nákupem střešní krytiny s 30letou zárukou se zbavuje veškeré odpovědnosti a starostí o vlastní střechu nad hlavou.

  Není tomu tak.

 • lis 09

  Nová střecha se slevou

  Při objednání zakázky do konce roku 2016 získáte slevu ve výši 20 % na práci i materiál.

  Střechy Luňáček